SKI AREÁL ŠINDELNÁ
mimo provoz
Zobrazit na:

Kam na zimní dovolenou?

Zima přichází mílovými kroky. Lidé začínají hledat vhodný skiareál, ve kterém by mohli strávit zimní dovolenou. Plánujete pobyt v ČR nebo zvolíte raději zahraniční nebo středisko? Stále však platí, že v zahraničí je výrazně dráž. V čem jsou ale česká střediska horší než ty zahraniční?

Mizerně upravený svah a půl století starý vlek - takhle nějak to u nás vypadalo ještě v dobách nedávno minulých. Oproti tomu obrovské komplexy upravených sjezdovek v Rakousku, které se s těmi našimi vůbec nedaly srovnat. Ale i v Česku lze pozorovat výrazné zlepšení. Investice jsou opravdu vidět. Na jeden skipas už fungují všechny vleky v okolí, postavena byla spousta nových lanovek a na většině míst také systémy umělého zasněžování. Co však na většině míst chybí jsou komplexní služby. Během lyžování ve většině areálů nemůžete příliš počítat s možností kvalitního občerstvení. Většinou zde sice najdete nějaký bufet, pokud však nemáte rádi mikrovlnkové speciality, raději si vemte nějaké občerstvení s sebou do baťůžku. Když už se rozhodnete něco si v bufetu dát, musíte počítat s tím, že budete mrznout venku.

Česká střediska se zlepšují, konkurovat těm zahraničním ale stále ještě příliš nemohou. Naneště vyjímek, které by to dokázali vyvrátit v ČR není příliš mnoho. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Ale ani alpská střediska nejsou úplně dokonalá. Česko je podstatně levnější. Lidové ceny v Alpách hledat nemůžete. Polévku či pivko pod 150 Kč zde nehledejte. Plechovky piva tedy budou pro většinu čechů asi povinná výbava. Cesta je poměrně dlouhá, to dovolenou také trochu prodraží. Doporučujeme využít autobus cestovní kanceláře.

O českých areálech je informací na internetu dost, za půl hodiny máte vybráno. Co ale zahraničí? V cizině existuje hned několik zajímavých lokalit, pokud Vaše peněženka zrovna nepřetéká, zůstanou možnosti pouze dvě. Rakousko a Francie. Levnější ubytování je ve Francii. Dražší je ale doprava. Rakouské areály jsou dražší, ale blíž. Pro kratší dovolenou je tato volba tedy asi lepší.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Neděle 29.1.
zataženo
-4°C
-6°C
Pondělí
30.1.2023
sněžení
-2°C
-2°C
Úterý
31.1.2023
sněžení
-1°C
0°C
Středa
1.2.2023
zataženo
1°C
-1°C