SKI AREÁL ŠINDELNÁ
mimo provoz
Zobrazit na:

Informace z lyžařských areálů

Majitelé ski areálů už dokončují přípravné práce pro zahájení sezóny. Testují systémy umělého zasněžování. Okurková sezóna pomale končí. Zima je tu co nevidět.

Milovníky zimních sportů jistě potěší fakt, že téměř žádné lyžařské středisko nezdražuje. Pokud však náhodou ano, je to jen o pár desítek korun. Předpovědi počasí jsou velice slibné. Nedostatku sněhu se letos prý bát rozhodně nemusíme. V ČR je však ski areálů více než 300. Jak tedy vybrat to nejvhodnější?

Pokud se rozhodnete na posledních chvíli, že vyrazíte do hor, je dobré zjistit, ve kterém středisku jsou sněhové podmínky nejlepší. Informací je všude poměrně dost, některé ale nejsou příliš přesné. První možností je pořad Panorama. Informace jsou poměrně přesné, ale přiznejme si, že tato možnost získávání informací není zrovna rychlá. hodinu bedlivě sledujete televizní obrazovku, pak jen na malou chvíli odejdete a stane se to, že zrovna to Vaše středisko prošvihnete. V tomto pořadu se navíc objevují pouze ta největší střediska. Zaplatí to lyžaři v ceně skipasů.

Rychlejší možností je Internet. Zpravodajských webů je spousta. Jestli ale chcete důvěryhodné informace, zbydou vám možnosti pouze dvě. První z nich - holidayinfo.cz jistě všchni znáte, funguje už více než 15 let. Web však není příliš přehledný, spousta lidí si na něj však dokázala zvyknout. Druhý zimní zpravodajský portál www.ceske-sjezdovky.cz je sice o něco mladší a méně známý, ale najdete tam téměř každé středisko, na které si vzpomenete. Od těch největších po malé louky s jedním vlekem. Web je také přehlednější. Tento zpravodajský portál ale stále přiliš mnoho lidí nezná.

Třetí možností je návštěva přímo oficiálních webů ski-areálů, ale ani to není výhra. Weby těch velkých jsou přímo přeplněné informacemi, ty však většina lyžařů obvykle znát vůbec nepotřebuje. Stav sněhu a aktuální teplotu tam mnohdy hledáte i několik minut. Ale světlé výjimky samozřejmě existují, není jich však mnoho. O webech malých areálů se zmiňovat raději příliš nebudu, naprosto otřesná je téměř polovina z nich. Informace prostě musíte umět hledat. Doufám, že neuděláte stejnou blbost jako já před pár lety, kdy jsem dojel do zavřeného ski areálu, protože jsem uvěřil informacím na jednom pochybném zpravodajském webu.

Čtěte také: Kde najít nejkvalitnéjší informace o lyžování v ČR? Tento článek přesně potvrzuje moje zkušenosti.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Neděle 29.1.
zataženo
-4°C
-6°C
Pondělí
30.1.2023
sněžení
-2°C
-2°C
Úterý
31.1.2023
sněžení
-1°C
0°C
Středa
1.2.2023
zataženo
1°C
-1°C